2000/2001

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbyło się w piątek 1 września 2000r.. Dzieci w tym dniu spotkały się ze swoimi wychowawcami. Funkcję dyrektora objęła mgr Iwona Senske.

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

18 października 2000r. odbyła się uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów w poczet uczniów. Do uroczystego ślubowania przystąpiło 13 uczniów. Pasowanie przyjęli z rąk nowej pani dyrektor mgr Iwony Senske. Uroczystość przygotowała pani Halina Szulc.

ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE

Dnia 20 grudnia 2000r. odbyło się uroczyste przyjęcie przez harcerzy światełka betlejemskiego.

WIGILIA SZKOLNA

22 grudnia 2000r. odbyła się uroczysta Wigilia z udziałem rodziców. Najpierw dzieci przedstawiły jasełka. Następnie były życzenia i wspólne dzielenie się opłatkiem. Potem herbata i ciasto. Na koniec przy choince dzieci śpiewały kolędy.

WZNOWIENIE DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY

Dzień 19 stycznia 2001r. był szczególnym dniem dla naszej szkoły, gdyż tego dnia obchodziliśmy 55 - rocznicę wznowienia działalności naszej placówki jako szkoły podstawowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. prezes ZNP pani Halina Tomczak, pani Irena Kubicka, pani Jadwiga Rybacka. Zaproszeni goście wpisali się do KRONIKI SZKOLNEJ. Tytuł Honorowego Obywatela Szkoły otrzymał również pan B.Rybacki - były dyrektor szkoły oraz R.Kaczanowski - wykładowca Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

G:\zupelnie_nowa\images\paniMilewska.png

Uczniowie wystąpili w przedstwieniach: "Zabawa w śpiącą królewnę" oraz "Ziemio rodzinna".
Były życzenia od Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców, Rady Sołeckiej, dyrektorów sąsiednich szkół, nauczycieli dawniej pracujących w tej szkole, zaproszonych dawnych uczniów, no i dziatwy szkolnej.

ZABAWA CHOINKOWA

Dnia 26 stycznia 2001r. odbyła się w szkole zabawa choinkowa. Występowały dzieci, były liczne konkursy i zabawy. Święty Mikołaj obdarował dzieci paczkami. W miłej atmosferze szybko upłynął czas.

21 MARZEC - DZIEŃ WIOSNY

Z ogromną radością witały dzieci wiosnę. Najpierw w barwnym korowodzie udały się nad staw, gdzie utopiły Marzannę, kukłę zrobioną ze słomy i gałganów. Później było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 26 - 28 marca 2001r. odbywały się rekolekcje Wielkopostne. Przez trzy dni dzieci razem z wychowawcami wspólnie uczestniczyli w naukach słowa Bożego.

WYCIECZKA DO KINA

W dniu 10 maja 2001r. dzieci wybrały się na wycieczkę do kina. W Inowroclawiu uczniowie obejrzeli film pt."W pustyni i w puszczy".

007 ZGŁOŚ SIĘ

23 maja 2001r. młodzież szkolna spotkała się z przedstawicielami Policji. Z ciekawością oglądano policyjne "narzędzia pracy" - pałki, kajdaniki. Najwięcej radości sprawiła przejażdżka wozem policyjnym z użyciem syreny.

ZWIEDZANIE GIMNAZJUM

W ramach Planu Wychowawczego Szkoły uczniowie klasy szóstej w dniu 5 czerwca 2001r. zwiedzili gimnazjum w Gniewkowie. Największym zainteresowaniem cieszył sie gabinet biologiczny.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

"Upływa szybko życie,
jak potok płynie czas.
Za rok, za dzień, za chwilę,
Razem nie będzie nas. "

22 czerwca 2001r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie uczniów z klasy szóstej, którzy od września rozpoczną naukę w gimnazjum.