Szkoła Podstawowa im.Księstwa Gniewkowskiego w Murzynnie


Idź do treści

Menu główne:


2004/2005

Z życia szkoly

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

"Szkoło, szkoło kochana.
Witamy cię dziś od rana.
Witamy z wielką radością.
Bo my jesteśmy twoją przyszłością"

1 września 2004r. jak co roku zadzwonił dzwonek. Dziatwa szkolna, nauczyciele, rodzice zebrali się w sali gimnastycznej. Pani dyrektor Iwona Senske serdecznie powitała wszystkich zebranych, a szczególnie uczniów klasy pierwszej. Po powitanu i przemówieniu uczniowie rozeszli się do klas, gdzie spotkali się z wychowawcami.


Grono pedagogiczne pracuje w nie zmienienionym składzie.



SPRZĄTANIE ŚWIATA

17 września 2004r. odbyła się akcja pod hasłem "Sprzątania Świata". Uczniowie uczestniczyli w sprzątaniu okolicy szkoły oraz miejscowego parku. Śmieci były segregowane. Samorząd ogłosił konkurs na rzeźbę ze śmieci. Oto wyniki ogłoszonego konkursu na rzeźbę ze śmieci:


  • I miejsce - klasa IV,
  • II miejsce - klasa I,
  • III miejsce - klasa V.



15 PAŹDZIERNIKA 2004r.

Jak każe wieloletnia tradycja w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej. Kolejny rocznik pierwszaków z wielkim przejęciem i zapałem przyrzekał uczyć się pilnie i godnie reprezentować szkołę.



1 LISTOPADA 2004r.

Dzień zadumy, dzień poświęcony zmarłym. Tradycyjnym już zwyczajem dzieci wraz z wychowawcami uporządkowali mogiły poległych za naszą wolność żołnierzy, zapalili znicze oraz postawili kwiaty.



ŚWIĘTO NIEPODŁEGŁOŚCI

10 listopada 2004r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny "Znów Niepodległa". Dzieci przypomniały wszystkim okres zaborów, kiedy to Polski nie było na mapie świata. W formie poetyckiej przedstawiły drogę Ojczyzny do niepodłeglości.



BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU - 21 grudnia 2004r.

Tradycyjnie jak każdego roku społeczność naszej szkoły przyjęła Betlejemskie Światełko Pokoju. Otrzymaliśmy je od skautów austriackich, którzy przekazali je naszym harcerzom na Łysej Polanie, następnie powędrowało ono do Bydgoszczy skąd odebrali je harcerze z Hufca Inowrocław przywożąc je właśnie do Murzynna.



WIGILIA

Dnia 22 grudnia 2004r. będzie dla wszystkich, którzy uczestniczyli w kolejnej już "Szkolnej Wigilii".
W uroczystości tej wzięli udział zaproszeni goście, rodzice oraz społeczność szkolna. Przedstawienie Jasełkowe, które przygotowała klasa piąta, dało wiele radości i przybliżyło wartość Świąt Bożego Narodzenia.
Wszyscy przy wspólnym stole zakrytym białymi obrusami, dzieląc się opłatkiem złożyli sobie życzenia. Nie zapomniały o nas również w tym dniu nasze mamy, które upiekły dla nas piernikowe ciasto.
Przy śpiewie kolęd, do których przygrywał nam Łukasz Rejniak czas minął bardzo miło i radośnie.



CHOINKA- styczeń

Tradycyjnym zwyczajem odbyła się Choinka Noworoczna. Po części artystycznej była zabawa dla dzieci.



DZIEŃ ANDERSENA - MARZEC

Uroczyste obchody 200 rocznicy urodzin H.Ch.Andersena w Szkole Podstawowej w Murzynnie. Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami zorganizował Dzień Andersena, na który złożyły się konkurs plastyczny, quiz na temat życia i twórczości Andersena.



POWITANIE WIOSNY - 21 MARCA 2005r.

Zmęczeni długą i uciążliwą zimą uczniowie wyruszyli nad kanał, aby utopić Marzannę. Potem odbył się quiz przyrodniczy i konkurs na "Super wychowawcę". Laureatem został p. S.Derkowski.



DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia 2005r. z okazji Światowego Dnia Ziemi mali aktorzy z koła teatralnego zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie pt."Witaj wiosno". Dzieci wcieliły się w postaci zwierząt: borsuka, bociana, wiewiórki, jaskółki. Wprowadziły wszystkich zebranych w wiosenny nastrój, zwróciły uwagę na piękno naszej Ziemi i na konieczność dbania o nią, bo jest naszym wspólnym domem. Na zakończenie przeprowadzono quiz dla najmłodszych.



PLENER MALARSKI - 23 kwietnia 2005r.

Warsztaty "Kujawskie natchnienia" połączyły gniewkowskich artystów oraz członków i opiekunów Gminnego Klubu Promocji Zdolnych. Plener malarski odbył się w naszej szkole. Wszyscy w miłej atmosferze spędzili sobotnie przedpołudnie, tworząc piękne prace różnorodnymi technikami. Można je było podziwiać na wystawie zorganizowanej w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Gniewkowie.



WYCIECZKA DO CIECHOCINKA

17 maja 2005r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do Ciechocinka. Z nieba strugi deszczu, ale w sercach radość ze zwiedzania nowych miejsc. Mimo ulewnego deszczu zwiedzaliśmy oryginalną warzelnię soli, zażyliśmy inhalacji pod tężniami. W rytmie deszczu i w mokrych butach przemaszerowaliśmy przez słynny park zdrojowy, gdzie pozdrowili nas "Jaś i Małgosia". Na koniec gościliśmy na "Ranczo pod Olszyną". Przy ognisku ogrzaliśmy się zziębnięte ręce, napiliśmy się gorącej herbaty i pałaszowaliśmy pieczone kiełbaski. BYŁO SUPER!!!



BIWAK SZKOLNY 11 - 12 CZERWCA 2005r.

Są takie dni, kiedy szkoła nie kojarzy się z mozolną nauką, ale z harcowaniem. Tak było na biwaku. Zorganizowaliśmy podchody po okolicznych wsiach. Podziwialiśmy polne krajobrazy Murzynna, Murzynka i Klepar. Przedzieraliśmy się przez zarośnięte ścieżki. Sprawdzaliśmy swoją sprawność fizyczną w konkursach sportowych. Na końcu główna atrakcja biwaku - spanie na sali gimnastycznej, a raczej nieprzespana noc. Ale o to przecież chodzi na biwaku szkolnym.



ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

24 czerwca 2005r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Klasę szóstą ukończyło pięcioro uczniów. Dalszą naukę będą kontynuować w gimnazjum w Gniewkowie.
Zakończenie roku szkolnego było dla nas wszystkich szczególnym dniem, ponieważ pożegnaliśmy z p. Elżbietą Zamojską, która po przepracowaniu 37 lat w naszej szkole przeszła na emeryturę.
Kochana p. Elu będzie Ciebie nam brakowało.


"Ważne, aby odpoczynek
nie był ucieczką w próżnię,
ale aby był wypełniony spotkaniem"

Jan Paweł II



Strona główna | O szkole | Konkursy | Rekrutacja | Dyrektor szkoły | Pracownicy szkoły | Uczniowie | Dokumenty szkoly | Realizowane programy | Z życia szkoly | Galeria | Nasze osiągniecia | Święto szkoły | Historia szkoły | Księstwo Gniewkowskie | Kontakt | Przydatne linki, telefony | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego