2001/2002

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

"Ani się spostrzec można,
jak ten czas ucieka.
Jak w niebie coraz wcześniej
wieczór się zaczyna.

W kotlinach mgłą zalanych
leżą stawy mleka,
A z traw, jak siwa broda,
zwisa pajęczyna."

Szybko minęły wakacje. Lato tego roku było piękne. Temperatura dochodziła do plus 30 stopni, a nawet i więcej.
W czasie wakacji ogrodzono część boiska dekoracyjnymi, betonowymi płytami. Płyty zakupiono za pieniądze uzyskane z zabawy karnawałowej.
Rok szkolny rozpoczął się 3 września 2001r.. Grono Pedagogiczne opuściła p.M.Piekarska. Pracę będzie kontynuwać w gimnazjum w Gniewkowie.

DZIEŃ NAUCZYCIELA

On nas nauczył wypowiadać słowa o miłości, dobroci, o krainie słońca.

14 października 2001r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali program arytstyczny, a następnie obdarowali swoich wychowawców wiązankami kwiatów.
Pani Dyrektor w imieniu koleżnek i kolegów serdecznie podziękowała za piękny program, życzenia oraz kwiaty. Z tej też okazji nagrodzone zostały za całokształt pracy: Arleta Kozłowska, Lidia Nowak.
W miłej i serdecznej atmosferze upłynął czas na wspólnym spotkanu przy kawie i ciastkach.

1 LISTOPAD

Dzień zadumy, dzień poświęcony zmarłym; bliskim, znajomym i nieznajomym. W tym też dniu harcerze pełnili warty honorowe przy grobach tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę, za to, abyśmy my mogli dziś spokojnie uczyć się i pracować. Zadbano też o wystrój. Pomniki przyozdobiono kwiatami, zapłonęły kolorowe znicze.

11 LISTOPAD - ŚWIĘTO NIEPODŁEGŁOŚCI

W przeddzień tego Święta w szkole odbyła się uroczysta akademia. Złożyły się na nią referat, pieśni patriotyczne, wiersze. Po akademii harcerze udali się na cmentarz, gdzie złożyli na grobach żołnierzy kwiaty i zapalili znicze.

21 GRUDNIA - WIGILIA SZKOLNA

Uczniowie klas IV - VI wystawili jasełka. Po obejrzeniu przedstawienia nastąpiło wspólne dzielenie się opłatkiem. Do szkoły przybyli harcerze hufca Inowrocław. Harcerze przyjęli światełko betlejemskie. Przy wspólnej herbacie i śpiewniu kolęd upłynął ostatni dzień przedświąteczny.

Przerwa w nauce z okazji Świąt Bożonarodzeniowych trwała od 21 grudnia do 31 grudnia.

ZABAWA CHOINKOWA

Ważnym dniem dla wszystkich uczniów naszej szkoły był dzień 18 stycznia 2002r.. W dniu tym odbyła się zabawa choinkowa. Każda klasa przygotowała część programu artystycznego. Odbyły się quizy, konkursy oraz przybył gwiazdor. Dzieci zostały obdarowane paczkami ufundowanymi przez Komitet Rodzicielski. Wszyscy bawili się wesoło do godziny 20.00.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

22 stycznia 2002r. do szkoły zaproszeni zostali babcie i dziadkowie. Zebrani obejrzeli program przygotowany przez dzieci z przedszkola oraz klas I - III. Była wspólna kawa, a babcie i dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt serduszka z życzeniami.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 11 - 13 marca 2002r. trwały Rekolekcje Wielkopostne. Udział w rekolekcjach brali wszyscy uczniowie i wychowawcy. Rekolekcje prowadził uczeń tej szkoły ks.Wojciech Prusawski.

8 MARCA - "DZIEŃ KOBIET"
Z okazji tego Święta odbył się humorystyczny program artystyczny. Pan Derkowski złożył koleżankom życzenia i kwiaty. Były życzenia oraz kwiaty od uczniów. Odbył się też konkurs pt."Najsłynniejsze kobiety świata", było bardzo wesoło.

21 MARCA
Przez wieś przechodzi barwny pochód przebierańców. Niosą ze sobą słomianą kukłę - symbol zimy. Słychać śpiew: "hu, hu, ha, nasza zima zła". Idą spalić i utopić Marzannę, a powitać wiosnę. Powracając, niosą gałązki i kotki wierzbowe.

G:\zupelnie_nowa\images\DzienKobiet2002.png

Śpiewają piosenkę: "Gaiczek zielony, pięknie przystrojony". W szkole odbyły się konkursy i zabawa.

26 MAJA - "DZIEŃ MATKI"

... Jedyne serce Matki uczuciem wiecznie płonie...

Z tej okazji dzieci przygotowały miłe spotkanie. Śpiewały piosenki o Matce, mówiły wiersze. Urządziły zabawę ze swoimi mamusiami. Obdarowały również mamy laurkami i kwiatami.

WYCIECZKA

5 czerwca 2002r. dzieci klas I - VI brały udział w wycieczce do Górzna i Golubia - Gobrzynia. Uczniowie zwiedzali m.in. rezerwat w Górznie i zamek w Golubiu - Dobrzynie.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

21 czerwca 2002r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2001/2002. Dyrektor p.Iwona Senske dokonała podsumowania pracy dydaktyczno - wychowawczej. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk p. Dyrektor świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe. Życzyła wszystkim miłego wypoczynku podczas wakacji, a uczniom opuszczającym tę szkołę, aby dobrze reprezentowali jej imię w nowym środowisku.

Następnie uczniowie rozeszli się do klas, gdzie z rąk swoich wychowawców otrzymali świadectwa.