2002/2003

2 WRZEŚNIA 2002r.

Znów zadzwonił dzwonek. Uczniowie odświętnie ubrani zebrali się na sali gimnastycznej. Pani dyrektor Iwona Senske serdecznie powitała wychowawców, rodziców, dzieci, a szczególnie uczniów klasy pierwszej.
Po wysłuchaniu przemówienia uczniowie z wychowawcami rozeszli się do klas. Klasa pierwsza zajęcia będzie miała razem z klasą zerową (10 uczniów). Grono pedagogiczne będzie pracować bez zmian.
W czasie wakacji została odnowiona elewacja nowej części budynku szkolnego. Pieniądze na ten cel uzyskano ze środków budżetowych Urzędu Miasta i Gminy - Gniewkowo.

"DZIEŃ NAUCZYCIELA"

W obecności wszystkich uczniów złożono życzenia i kwiaty nauczycielom dziękując im za pracę dydaktyczno - wychowawczą. Był też program artystyczny przygotowany przez poszczególne klasy.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodzeni zostali: Danuta Matuszewska, Sławomir Derkowski.

PASOWANIE PIERWSZAKÓW

21 października 2002r. odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klasy I w poczet społeczności szkolnej. Pasowaniana uczniów dokonała p. dyrektor Iwona Senske. Uroczytość przygotowała wychowawczyni p. Mirella Roszak.

"ŚWIĘTO ZMARŁYCH"

Z okazji Święta Zmarłych mogiły przyozobiono kwiatami. Zapłonęły też znicze.

11 LISTOPADA

Harcerze zaciągnęli warty honorowe. 8 listopada 2002r. w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. W dniu Święta Niepodłegłości młodzież udała się na miejscowy cmentarz, aby złożyć hołd tym, którzy oddali swoje życie za wolność Ojczyzny. Złożono wiązanki kwiaty i zapalono znicze.

G:\zupelnie_nowa\images\1listopad2002.png

WIGILIA SZKOLNA - 20 GRUDNIA 2002r.
Rok kalendarzowy dobiega końca. Szkoła przyozdobiona różnymi stroikami, a w klasach choinki.

W sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna. Obejrzano Jasełka przygotowane przez p.Lidię Nowak. Śpiewano kolędy i złożono sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Przerwa świąteczna trwać będzie od 20 grudnia do 2 stycznia.

15 STYCZNIA 2003r.

Dziś do naszej szkoły przybyli przedstawiciele Komisariatu Policji w Gniewkowie, na spotkanie z młodzieżą szkolną. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: klasy 0 - III, klasy IV - VI. Policjanci zapoznali uczniów z zasadami bezpieczeństwa, pracy policji.

CHOINKA NOWOROCZNA

24 stycznia 2003r. tradycyjnym już zwyczajem odbyła się Choinka Noworoczna. Po części artystycznej była zabawa dla dzieci. Przybył również Mikołaj, który obdarował wszystkich paczkami ze słodyczami.

FERIE ZIMOWE

Ferie zimowe trwały od 1 lutego do 16 lutego 2003r.. W czasie ferii pomalowano ławki. Pomagali rodzice: P.Zaręba, Klimek, A.Jercha.

"DZIEŃ BABCI I DZIADKA"

"Żyj nam babciu sto lat" - tak śpiewały dzieci zebranym babciom i dziadkom. Były życzenia, laurki oraz wspólna kawa.

21 MARCA 2003r. - POWITANIE WIOSNY

Przez wieś przeszedł barwny korowód. Dzieci śpiewały piosenki o zimie. Niosły Marzannę, by ją spalić, a następnie utopić. Wracają z barwnie ubranym "zielonym gaikiem" śpiewały właśnie tę piosenkę "Gaiczek zielony, pięknie przystrojony". W barwnym korowodzie udział wzięła p.wizytator Wasilewska. Program jej się bardzo podobał. Przygotowała go p.A.Kozłowska.

OD 31 MARCA DO 2 KWIETNIA 2003r.

trwały Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje prowadził ks.M.Wegnerowski, były uczeń naszej szkoły.

Przerwa świąteczna w nauce trwała od 17 kwietnia do 22 kwietnia 2003r..

WSPOMNIENIA Z DAWNYCH LAT...

10 maja 2003r. odbyło się spotkanie z p.S.Milewską, długoletnią nauczycielką tej szkoły. Pani Stanisława podzieliła się z uczniami swymi wspomnieniami z lat szkolnych. Opowiadała w jakich warunkach uczyły się dzieci zaraz po wojnie. Przedstawiła rys swojej nauki od klasy I - VI. Uczniowie z uwagą słuchali, a na koniec zadawali pytania dotyczące ocen, zachowania, ubioru, dyscypliny itp..
Pani Dyrektor podziękowała swej nauczycielce, wręczając piękną wiązankę kwiatów.

UDZIAŁ W OBCHODACH "DNI GNIEWKOWA"

Gniewkowo - najbliższe miasto obchodziło swój jubileusz. 24 maja 2003r. w ramach jubileuszu 735 - lecia miasta zorganizowane zostały "Dni Gniewkowa" połączone z "Dniem Europejskim". Naszą szkołę reprezentowały dzieci klas III - IV. W swojej części artystycznej przedstawiły historię Wielkiej Brytanii.

WKRACZAMY DO EUROPY

Dnia 2 czerwca 2003r. nauczyciele wraz z dziećmi przygotowali "Dzień Europejski". Każda klasa przedstawiła historię, kulturę oraz ciekawostki jednego z państw: Polskę - prezentowali przedszkolacy, Holandię - klasa I, Anglię - klasa II, Włochy - klasa III, Francję - klasa IV, Hiszpanię - klasa V, Niemcy - klasa VI.

Przygotowano wystawę ciekawostek z poszczególnych państw oraz różnego rodzaju dania kulinarne.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

20 czerwca 2003r. zabrzmiał ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Uczniowie klasy szóstej dalszą naukę będą kontynuować w gimnazjum w Gniewkowie. Wszyscy uczniowie otrzymali promocję do następnej klasy. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni. Wyróżniono następujących uczniów:

Joannę Matuszewską z klasy III,
Marka Gąsiorka z klasy IV,
Łukasza Rejniaka z klasy IV,
Martę Kucharską z klasy V,
Rafała Lewandowskiego z klasy VI,
Monikę Gąsiorek z klasy VI.
Pani Dyrektor życzyła wszystkim dobrego wypoczynku. Uczniowie rozeszli się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.