Zasady rekrutacji do przedszkola

W SZKOLE PODSTAWOWEJ

IM. KSIĘSTWA GNIEWKOWSKIEGO W MURZYNNIE

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Zasady rekrutacji do przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych oparte są na Ustawie z dnia 14 grudnia 2016r.- Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017, poz.59).

Nabór dotyczy dzieci z roczników 2012-2015 zamieszkałych na terenie Gminy Gniewkowo. Zgodnie z Ustawą-Prawo oświatowe w pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci sześcioletnie realizujące roczne, obowiązkowe przygotowanie przedszkolne oraz dzieci pięcioletnie i czteroletnie, w dalszej kolejności dzieci trzyletnie. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, decyzją dyrektora szkoły, do oddziału przedszkolnego będą przyjmowane dzieci dwu i pół letnie.