Rocznia nadania imienia

Święto szkoły

ŚWIĘTO SZKOŁY

Dnia 9 maja 2011r. z okazji pierwszej rocznicy nadania imienia Księstwa Gniewkowskiego w Szkole Podstawowej w Murzynnie odbyły się uroczystości rocznicowe. Pani Dyrektor Iwona Senske w swoim przemówieniu przywitała przybyłych przedstawicieli Rady Rodziców, uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Kolejnym punktem uroczystości było przedstawienie, dotyczące historii Księstwa Gniewkowskiego oraz taniec średniowieczny. Uczniowie wzięli udział w konkursie ze znajomości dziejów patrona Szkoły. Każda klasa miała za zadanie narysować rycerza oraz ułożyć rycerski okrzyk bojowy, po czym rozpoczął się turniej rycerski. Podczas turnieju uczniowie mieli okazję wykazać się w wielu konkurencjach. Było m.in. toczenie piłki mieczem, walka ze "smokiem" oraz walka "ze słodkim", ukrytym w balonach.
Było gwarno i radośnie. W czasie przerwy można było posilić się poczęstunkiem, jaki przygotowano. Był żurek, bigos oraz pyszna drożdżówka. Uroczystość zakończono rozstrzygnięciem konkursu plastycznego, dotyczącego historii Księstwa Gniewkowskiego. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

Obchody uroczystości nadania szkole imienia staną się już coroczną tradycją.

G:\zupelnie_nowa\images\rycerz1.gif
Pełny ekranWsteczPlayDalej