Nasze osiągniecia

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 21 października 2016r. w Gniewkowie odbył się Konkurs Poetycki, który nosił nazwę Śladami polskich poetów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI: Oliwier Cegielski, Tymoteusz Ignacyk, Aleksander Iwański, Zuzanna Pawlak. Każdy przygotowywał jeden wybrany wiersz polskiego poety.

Tymoteusz Ignacyk wygrał konkurs recytatorski w gminie. Pozostali otrzymali dyplomy za udział.

Gratulujemy!

WsteczPlayDalej
G:\zupelnie_nowa\images\ksiazki.gif

Ogromny sukces Tymoteusza!

22 października 2016r. w inowrocławskim teatrze odbyły się eliminacje do Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy im. Franciszka Becińskiego. Już po raz 39 uczniowie recytowali utwory kujawskich piewców.

Niebywałym sukcesem okazał się występ Tymoteusza Ignacyka ze Szkoły Podstawowej w Murzynnie. Uczeń z niezwykłą dbałością o kunszt słowa, staranność wykonania, tonację, pauzy i nieskazitelny ruch sceniczny wyrecytował dwa utwory F. Becińskiego („Nad niżem nadgoplańskim”, „To Kujawy”). Podczas występu Tymoteusza panowała atmosfera skupienia i podziwu. Zgromadzeni miłośnicy poezji i prozy kujawskiej ze zdumieniem wsłuchiwali się w niezwykłą i czarującą prezentację utworów w wykonaniu Tymka. Jury w składzie: Magdalena Jagiełłowicz, Danuta Pękała - Michalik i Michał Siewkowski doceniło kunszt naszego ucznia i przyznało
I MIEJSCE!!! Jesteśmy bardzo dumni z Tymoteusza!!!Życzymy mu wielu sukcesów!!!Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Murzynnie wraz z P. Dyrektor Dorotą Gliwińską gratulowała uczniowi zdobycia tak ważnego miejsca.

Niedocenione jest w tym sukcesie wsparcie mamy Tymka, która jest ogromnie zaangażowana w rozwijanie talentu syna i wspiera Go w każdym momencie Jego życia.

Trzymamy kciuki za kolejny finałowy występ Tymoteusza, który odbędzie się już 19 listopada br.w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu.

WsteczPlayDalej
G:\zupelnie_nowa\images\ksiazki.gif