2008/2009

Nasze osiągniecia

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY pt. "Najpiękniejszy zakątek przyrodniczy twojej okolicy"
Organizatorem konkursu był Urząd Miejski w Gniewkowie przy współudziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. W konkursie uczestniczyło 220 uczniów ze Szkół Podstawowych w: Gniewkowie, Wierzchosławicach, Szadłowicach, Murzynnie, Kijewie i Gąskach.

• I miejsce - Kinga Sąsała
  • II miejsce - Weronika Nowacka
  • III miejsce - Błażej Czaja

KONKURS RECYTATORSKI
27 maja 2009r. odbył się w Gniewkowie Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I - III. Z naszej szkoły wzięli w nim udział uczniowie klasy II i III. Dzieci recytowały wiersze Ewy Szelburg - Zarembiny.

W kategorii klas II:

• I miejsce - Kinga Sąsała za wiersz "Ptaszki",
  • II miejsce - Weronika Nowacka za wiersz "Krasnoludki".

W kategorii klas III:

• I miejsce zajęła Milena Kraszewska.

Dodatkową atrakcją było pasowanie wszystkich dzieci na czytelnków biblioteki.

"UWAGA DZIECI! NIE DAJCIE SIĘ ZŁAPAĆ W SIECI!"
Finał Powiatowego Konkursu Literackiego, który zorganizowała Policja, odbył się w inowrocławskim klubie Rondo. Wśród wielu prac w postaci opowiadań, kartek z pamiętnika i wierszy nadesłanych przez uczniów z 27 szkół podstawowych nie zabrakło uczniów z naszej szkoły. Wyróżnienie otrzymała Zyta Głowacka z klasy IV, która napisała list: "Napisałam list do Madzi, w którym opisałam jej o kilku tygodniach z życia spędzonych przy komputerze. Kiedy do naszej szkoły przyszedł pan doktor, wtedy okazało sie, że połowa uczniów ma złą postawę i słaby wzrok. Ta historyjka miała być przestrogą przed tym, by nie dać się złapać w internetowe sieci. Kończyła się tym, że mama kupiła mi psa, bym nie spędzała więcej tyle czasu przed komputerem."