ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Dnia 4 września 2017 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice zebrali się na sali gimnastycznej. Pani dyrektor Iwona Senske serdecznie powitała wszystkich zebranych, a szczególnie uczniów klasy pierwszej. Po wysłuchaniu przemówienia uczniowie z wychowawcami rozeszli się do klas.

NARODOWE CZYTANIE "WESELA" S.WYSPIAŃSKIEGO

Dnia 5 września 2017r. odbyło się w szkole NARODOWE CZYTANIE STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO. W czytanie włączyli się oprócz uczniów nauczyciele i pracownicy administracji.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Dnia 29 września 2017r. uczniowie brali udział w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Młodsi sprawdzali, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.

WYCIECZKA DO LATKOWA
Dnia 16 października 2017r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zwiedzili Jednostkę Wojskową - 56. Bazę Lotniczą w Latkowie. Dziękujemy bardzo serdecznie naszemu przewodnikowi kpt. Krzysztofowi Zientalskiemu.

ŚWIĘTO ZMARŁYCH - porządkujemy groby poległych żołnierzy
Młodzież tylko z kart historii poznaje skutki wojen, ale nie zapomina o poległych, o tych, którzy za WOLNĄ POLSKĘ ODDALI ŻYCIE.

KIERMASZ ROGALI
Dnia 9 listopada2017r., jak co roku, odbył się w naszej szkole "Kiermasz rogali". Każdy mógł poczęstować się pysznym rogalem upieczonym przez wspaniałe mamy, babcie oraz dziewczęta: Magdę, Zuzię i Jowitę. Takie pyszności tylko u nas!!!! Kochanym mamom i babciom dziękujemy!

11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODŁEGŁOŚCI

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

Dnia 30 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do fabryki bombek w Gnieźnie. Uczniowie mogli zobaczyć etapy produkcji bombek oraz uczestniczyli w warsztatach – zdobienie bombek. Na koniec wszyscy mogli dokonać zakupów w sklepie z bombkami.

„MAGIA GWIAZDKI” - NOCOWANIE W SZKOLE 15 - 16 GRUDNIA 2017 roku

Z 15 / 16 grudnia 2017r. w naszej szkole zorganizowaliśmy nocowanie i maraton czytania pt. " Magia Gwiazdki". Pan Eugeniusz Mikołajczak przygotował ciekawą prelekcję astronomiczną, po której wraz z zaproszonymi gośćmi czytaliśmy fragmenty " Opowieści Wigilijnej". Było także wspólne przygotowywanie kolacji, liczne zabawy i radości. Dziękujemy bardzo przybyłym Gościom za fantastyczną atmosferę i magiczny nastrój.

WIGILIA SZKOLNA
Dnia 22 grudnia 2017r. odbyło się przedstawienie „JASEŁKA”, śpiewano kolędy, złożono sobie życzenia. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

WARSZTATY MYDLARSKIE
Dnia 16 stycznia 2018r. młodsi uczniowie brali udział w WARSZTATACH MYDLARSKICH. Każde dziecko wykonało pachnące i kolorowe mydełka - nie zapomnieli o swoich nauczycielach!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W styczniu przedszkolaki i uczniowie klasy I i III przygotowały przedstawienie dla swoich babć i dziadków. Były wiersze, życzenia. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

„ŻYWA LEKCJA HISTORII”
"Żywa lekcja historii" - kto powiedział, że rozmowa na temat romantyzmu jest nudna? Nie u nas! Na lekcji historii zagościł Adam Mickiewicz - w tej roli Oliwier Cegielski.

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 9 lutego 2018r. odbył się w naszej szkole BAL KARNAWAŁOWY. Na początku było przedstawienie teatralne „Smuteczki Pani Zimy” oraz odbyła się „Parada przebierańców”. Jury oceniło i wręczyło nagrody za najlepsze przebranie. Były konkursy i zabawa taneczna. Nie zabrakło poczęstunku oraz rozdania paczek ze słodyczami. Wszyscy świetnie się bawili!