Konkurs ekologiczny

O ekologii mówimy, czytamy, malujemy….. i projekty ekologiczne realizujemy!

Człowiek jest częścią przyrody, a jednak o jej wartości przekonuje się dopiero wtedy, gdy dzieje się coś złego ze środowiskiem naturalnym. Rozlewiska śródpolne były elementem krajobrazu kujawskiego, cieszyły bogactwem roślin, ryb, płazów, śpiewem ptaków. Ale Kujawy to teren szybko rozwijającego się rolnictwa, które wydziera naturze każdy skrawek ziemi.naszej szkoły pod kierunkiem pani Marzanny Czeladki postanowili podjąć działania mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej. Dzięki dotacji pozyskanej z ódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniuzorganizowali konkurs ekologiczny„Chrońmy śródpolne rozlewiska w okolicy naszej szkoły”Pozyskane środki wykorzystano na zakup nagród. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę.

Jury przyznało nagrody w kategoriach wiekowych:

I kategoria wiekowa - przedszkole, klasa I i III
I miejsce - Oskar Bonin
II miejsce - Honorata Jóźwiak
III miejsce - Dominik Kłosowski

WYRÓŻNIENIA: Aleksandra Krempeć, Filip Keller, Maciej Lewandowski, Oktawian Frankowski, Jan Kaszubski

II kategoria wiekowa - klasy IV - VII
I miejsce Magdalena Senske i Jakub Zawada
II miejsce Oliwia Główczyńska
III miejsce Piotr Kaszubski

WYRÓŻNIENIA: Zuzanna Pawlak, Jowita Frankowska, Oliwier Cegielski, Maja Szwagrzyk, Aleksandra Otremba, Wiktoria Waśk, Nikola Jagieło

Strona główna | O szkole | RODO | Konkursy | Rekrutacja | Dyrektor szkoły | Pracownicy szkoły | Uczniowie | Dokumenty szkoly | Realizowane programy | Z życia szkoly | Galeria | Nasze osiągniecia | Święto szkoły | Historia szkoły | Księstwo Gniewkowskie | Kontakt | Przydatne linki, telefony | Deklaracja dostępności | Mapa witryny